| george51015 a întrebat:

Am nevoie neapărat de Wi-Fi pentru TV 4k?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

De wi-fi ai nevoie la un smart tv ca sa il folosesti pe internet, daca nu vrei sa intri pe net de pe televizor nu e bai.
4k e rezolutia intr-un final si nu are legatura cu daca ai sau nu wi-fi.
poti de exemplu sa vezi filme 4k de pe un hdd extern.

3 răspunsuri:
| Andreimihaitaureete a răspuns:

Cam da pentru ca intri pe youtobe daca ai canale normale nu e nevoie

| NLS a răspuns:

De WI Fi sau de o legătură Ethernet prin cablu RJ45 ai nevoie doar dacă vrei sa te conectezi la net, de exemplu sa te uiți pe YouTube, sau Netflix, sau mai știu eu ce.

Pentru a-l folosi ca televizor sau ca media player (presupun ca dacă e 4K are minim o mufa USB, în care poți introduce un stick cu un film, sau un HDD/Ssd portabil cu mufa USB )

| GouDidodino a răspuns:

Decat dacă vrei să intri pe net