| LaduncaDarian a întrebat:

Am nevoie rapid! Cum pot muta un fisier pe un stick ca nu ma lasa si nu stiu de ce zice sa elimin,, write protection" si nu stiu cum. Am nevoie de ajutor dau funda!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Formateaza stick-ul in format NTFS.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca un stick, sub windows, se prezinta ca "e protejat la scriere", atunci 99.99% este virusat.
Mai mult, si calculatorul este infectat deja!
Instaleaza un program antivirus serios pe calculator, scaneaza-ti calculatorul cu el, iar dupa terminare scaneaza si stick-ul.

| anonimg a răspuns:

Poate te ajuta si asta:
http://mystreet7.com/......v-usb.html

| Rommeo a răspuns:

Este protejat la scriere, dar poate sa fie si pc-ul virusat, scaneaza pc-ul cu un antivirus cum a spus si Bula, iar pentru stick uite aici un tutorial pe tema asta.
https://romicaprihor.blogspot.ro/......rcard.html

| dylik a răspuns:

Dupa cum ai zis,, write protection'' =scrie protectia(scrie parola). Cred ca stick-ul tau are parola.Incearca sa o scoti sau cere-o celui care a pus-o.