| Trixy65 a întrebat:

AM NEVOIE URGENT DE AJUTOR! Cred ca am un virus la calculator. Totul a inceput ieri cand ma uitam pe calculator si anti-virusul meu mi-a zis ca mi-a blocat nu stiu ce sait din cauza ca erau oameni care spargeu date sau asa ceva. Eu nu auzisem niciodta de acel site (era ceva gen Funmegachina.in sau asa ceva) si nici nu am intrat pe el NICIODATA. Anti virusul meu tot ma iebunea cu chesia asta, si cand aparea semnul ila mi se tot deschidea o pagina cu "Your Media Play need to be upgraded FAST". Cand inchideam asta, iarasi imi aparea si nu imi dadea pace. Dupa care, tot mi se deschideau I ori ce moment ferestre gen "Download Iliv" si din astea sa descarci, fara sa imi zica despre ce e vorba. Azi, cum intru pe un site, cum apar site-uri din astea. CE SA FAC? FUNDA! Am sters tot istoricul de pe Google da nu a mers. Anti-virusul este Mawlarebytes.

Răspuns Câştigător
| N1GHTMAR3 a răspuns:

Eu zic sa intrii aici si sa descarci asta, eu cred ca o sa te ajute, pe mine m-a ajutat fff mult.

http://www.epasystems.ro/adwcleaner/

17 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Trage antivirusul AVG 2015. E foarte bun, pe mine m-a ajutat mult si ca sa nu iti mai apara reclame pe internet, trage adblock.

| Trixy65 explică (pentru Sn4k3):

Este gratis?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Trixy65):

Da, dar o sa il ai pentru vreo 30 de zile, dupa il tragi iar sau iti iei alt antivirus.

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru Trixy65):

Eu zic sa intrii pe acest site, si sa downloadezi adw cleaner, sterge programele care te redirectioneaza catre alte site-uri, pe mine m-a ajutat fff mult, sper ca si tie o sa-ti mearga!

http://www.epasystems.ro/adwcleaner/

| Rugina_Victor_1978 a răspuns:

Incearca CCleaner!

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru N1GHTMAR3):

Scz,ca am raspuns de 2 ori, am crezut ca nu am trimis raspunsul si de aceea am dat de 2 ori. sad

| Trixy65 explică (pentru N1GHTMAR3):

Oare poate sa nu mai apara sta? Chestia asta imi apare din 5 in 5 minute http://lp.ilividnewtab.com/? lpid=4067&appid=257&subid=wGSBCT61KT1L4GUJ0RSASL1U

| Trixy65 explică (pentru N1GHTMAR3):

Oare ajuta si la asta? Asta apare din 5 in 5 minute http://lp.ilividnewtab.com/? lpid=4067&appid=257&subid=wGSBCT61KT1L4GUJ0RSASL1U

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru Rugina_Victor_1978):

Nu descarca CCleaner! Pentru ca si eu inainte foloseam programe din astea, si chiar nu foloseau la nimic, doar iti umplea pc-ul de virusi!

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru Trixy65):

Da,poate,la mine a mers, incearca-l si tu, nu-ti va face rau la pc.

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru Trixy65):

Ai incercat adw cleaner?

| Trixy65 explică (pentru N1GHTMAR3):

Da, mi-a sters fisierele care nu *mergeau*, dar tot imi apar reclame sad

| Mario76 a răspuns:

Ai 3 antivirusuri gratuite, foarte bune: Avast, Betdefender, AVG. Unul din astea iti pot rezolva problema. In caz ca nu...reinstalarea windows...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand Avast 2015 ( v. 10 ) GRATUIT în limba română :)

Îl poţi descărca de la linkul oficial :
https://www.avastantivirus.ro/download-antivirus/

Eu îl am de vreo 5-6 ani şi NU am avut probleme cu viruşii :)

Toate cele bune.

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru Trixy65):

Nu stiu, mie mi-a sters si reclamele.

| edysifoxy a răspuns:

Este un hacker!

| Trixy65 explică (pentru edysifoxy):

Eu?