| Nicoi_Teofil_2000 a întrebat:

Am o camera de filmat tip: Sony DCR-HC47
-Recent mi-am cumparat un card de memorye de 4 gb tip Memory Stick PRO Duo
-Vreau sa precizes ca, camera are loc de caseta, si vreau sa pot filma cu Cardul nu cu Caseta, sa fac cumva schimbul asta

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In general, camerele de filmat cu medii de stocare diferite (caseta si card sau dvd si card) sunt configurate sa foloseasca la filmare caseta sau dvd-ul, iar pentru poze utilizeaza cardul. In manual ar trebui sa specifice daca se poate inregistra filmarea pe card. Un alt model pentru care m-am documentat nu permitea acest lucru. Vezi manualul de utilizare!

3 răspunsuri:
| Bogdy2k a răspuns:

Nu prea inteleg exact exact la ce te referi. dar. baga cardul in camera, apoi undeva in setari daca nu recunoaste singura, seteaza ca sa salveze pe card filmarile.

| wLt a răspuns:

Ești sigur că poți adăuga un card în ea? Are slot special pentru card? Asta trebuia s-o verifici înainte de a cumpăra un card sau orice fel de accesoriu. Dacă are loc de card, introdu-l și fă-i setările. Pune să înregistreze pe card, nu știu.

| Nicoi_Teofil_2000 explică (pentru wLt):

Da are un slot special pentru card, si in setari nu gasesc nimic legat de stocarea de memorie,