| adi62 a întrebat:

Am o imprimanta HP psc 1110 si nu mai functioneaza (se aprinde led-ul "check print cartridge" sau tradus "verificare cartus").Am verificat cartusul, am pus altul nou afisarea ramane. Ma puteti ajuta? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| FlorinM28 a răspuns:

S-ar putea sa nu mai fie aliniat. Din cate stiu eu ar trebui sa fie o procedura de aliniere. Asta se gaseste in softul imprimantei. Stiu ca am patit si eu ceva asemanator dupa foarte multe reincarcari la cartus. Am cumparat unul nou, dar abia amreusit sa-l fac sa mearga tocmai din aceasta cauza.

| Mastershot96 a răspuns:

Sterge imprimanta din pc, dai un restart, reinstaleaz-o si apoi incearca sa scoti ceva. Daca nu merge singura varianta este sa te duci la un service...Bafta!