| rominax a întrebat:

Am o intrebare happy. Am luat un card de memorie de la Orange pentru un Lg GD510 si cand il bag nu il citeste iar cand vreau sa intru pe el scrie " Formatati memoria externa? " si daca dau "da" arata ca se incarca ceva, iar apoi scrie "formatat", apoi cand vreau sa intru apare din nou acealasi lucru... Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| euombun a răspuns:

Pune cardul in alt telefon: daca merge, nu e bun telefonul tau, sau nu e compatibil cu acel card de memorie. Daca nu merge, inseamna ca acel card nu e bun si mergi cu garantia inapoi la Orange.

2 răspunsuri:
| catty443 a răspuns:

E posibil sa fie si cardul de vina :] dar si telefonul`. si eu am un card care a fost bagat intr-un telefon samsung.si citea numa` unele melodi.acum,am cardul intr-un telefon Alcatel si citeste toate melodiile.nu`l mai formata.incearca sa stergi toate melodiile.stai cateva zile fara melodii si dupa aia incearca iar sa pui ce melodii vrei, sau du`te la Orange si explica`le. :] bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laa fel imi zice si mie nu stiu ce sa fac