| ShNySnYGer a întrebat:

Am un latpop cu 4 gb ram 1066mhz de la Kingston cu 1 slot ocupat din 2 iar laptopul suporta pana la 8 gb si as vrea sa-mi iau un cosair de 4 gb la 16660mhz.Merge? trebuie neaparat sa fie tot Kingston sau la 1066.aici specificatii Memory Type: DDR3 PC3-10600, DDR3 (non-ECC)
Maximum Memory: 8GB
Currently Installed Memory: 4GB
Total Memory Slots: 2
Available Memory Slots: 1
Funda.Ms mult!

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Daca sunt pe aceeasi frecvente trebuie sa mearga, indiferent de brand. happy

| SouLIce a răspuns:

Trebuie sa fie pe 1066 ddr3 ca sa faci dual chanel

| pozeanimate a răspuns:

Nu schimba modelul, daca pui Kingston sa fie toate 4 Kingston, daca pui cu frecventa 16660mhz toate sa fie de 16660mhz, asta doar daca vrei sa mearga sistemu fara probleme

| alexandru2797 a răspuns:

I-ati inca o placuta de RAM Kingston asemanatoare, monteaz-o si ai rezolvat problema.