| Freeezer a întrebat:

Am o intrebare am un PC pe ddr2, procesor intel dual core 3.4ghz, 3gb de ram si as vrea sa cumpar o placa video pentru el ddr3 si nu stiu daca se potriveste ddr3 pe ddr2
placa video e : Gigabyte Geforce 210 1024MB DDR3

Detalii placa video:

Producator chipset nVidia
Seria GeForce 200
Model 210
Slot PCI Express 16x 2.0
Procesor grafic 210
Frecventa procesor 590 MHz
Tip memorie DDR3
Capacitate memorie 1024 MB
Frecventa memorie 1200 MHz
Bus memorie 64 biti
HDMI 1
DVI 1
VGA 1
Racire Activa
Greutate 500 g

Tin sa anunt ca seria PC- ului e Dell Optiplex 745
Astept un raspuns de la un expert

5 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Nu lua placa aia video. E prea slaba și cheltui banii aiurea.

| Herysys a răspuns:

Eu iti recomand placa asta GV-N430OC-1GL eu sunt foarte multumit de ea si iti merg jocurile noi, unele cu setarile peste mediu (placa video e compatibila cu placa de baza numai sa ai pe placa de baza slot pci express 2.0 x16 ).

| Vyktor77 a răspuns:

Pai DDR2; DDR3 sau DDR5 la placa video este viteza(din cate stiu) deci teoretic s-ar potrivi orice ddr la placa video daca ai slot la placa video PCI-Express x16.Ca zici tu ca ai PC pe ddr2:aia-i memoria RAM care n-are legatura daca s-ar potrivi ddr3 pe ddr2.Memoria RAM ddr3 nu s-ar potrivi pe memoria ddr2.

P.S. Eu zic sa nu iti ei placa aia video deoarece ii cam slabuta pentru gaming.

| badicamircea a răspuns:

Se potriveste pentru ca asa am si eu

| Freeezer explică:

Dar placa video pe care am ales-o si cu celalante componente pot sa joc cam ultimele jocuri la medium? gen call of duty modern w2 battlefild 3 bulletstorm crysis 2?