| flashhhh a întrebat:

Am o intrebare, cand pornesc pcul, dupa 10-20 de secunde se inchide singur. Uneori se inchide dupa 1-2 minute.
In afara de asta cand am schimbat rezolutia mi-a spus out of range si nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Salut! Vezi ca ai gresit categoria.
Prima problema poate fi o supraincalzire sau poate fi o problema de la sursa. Ne poti spune componentele pe care le ai in PC? Problema e aparuta de curand?

Iar faza cu monitorul... E posibil ca monitorul sa nu suporte frectventa sau rezolutia pe care i-ai pus-o. Incearca sa o schimbi din SafeMode daca nu poti intra.