| Becali_Gigi_1905 a întrebat:

Help. Am o problema cu pc-ul de 2 zile. Cand vreau sa il pornesc primeste curent coolerele se învârt dar nu transmite si catre periferice curent si nici monitorul nu raspunde + ca in cca 30 secunde - 1 minut se închide singur. Am schimbat monitorul din placa video in cea default tot asa face. Am schimbat sursa + cablul de alimentare nimic tot asa face primeste curent se învârt coolerele dar nu transmite catre periferice curent si in 1 minut se închide singur pcul. Vreo solutie? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Parerea mea ca este de la chipsetu placi de baza ca si la mine tot asa imi facea ai dadeam drumu se invartea coolaru de la procesor dupa 5 10 sec se oprea NOROCU meu ca am avut placa de baza in garantie

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai degeaba ai schimbat monitorul dintr-o placa in alta, ca in aia integrata nu da semnal decat daca o scoti pe cealalta! Greu nene...

| Silicart2001 a răspuns:

Du-te la un specialist. El sigur va sti despre ce e vorba.

| Becali_Gigi_1905 explică:

Am scos si placa video doar ca am uitat sa mentionez. Credeam ca aici lumea nu e hatera da na....sunteti peste tot. Inca astept un raspuns concret

| Becali_Gigi_1905 explică:

Satana costin: da asta imi tot spune multa lume desi nu i-am facut nimic am dat deja comanda de o placa de baza noua. Ai funda oricum