| sebynyo a întrebat:

Am o intrebare ma poate ajuta cineva sa imi reinstalez softu al un nokia 6500slide de ce am nevoie si daca pot sa il fac eu sau trebuie sa ma duc in service?

Răspuns Câştigător
| Akid a răspuns:

Deci. iti conectezi telefonul la pc. prin optiunea pc suite, nu data transfer. am uitat sa precizez ca iti trebuie si Nokia ovi suite.
uite aici un exemplu.
http://www.youtube.com/watch?v=f-1jv--_lOA

13 răspunsuri:
| Akid a răspuns:

Iti trebuie Nokia pc suite. vei gasi in aplicatie

| sebynyo explică (pentru Akid):

Si totusi cum il instalez?

| sebynyo explică (pentru Akid):

Nu pot sa instalez nimica deschid telefonul si merge pana apare sa reglezi data pe el si se stinge ce ar trebui sa fac?

| Akid a răspuns (pentru sebynyo):

Ai facut softul? adica prin Nokia ovi suite?

| sebynyo explică (pentru Akid):

Da nu ma lasa pentru ca telefonul nu sta deschis numa cam 20 de sec si se inchide

| Akid a răspuns (pentru sebynyo):

Pai stai putin cand ai instalat ala aio apasat pe ceva sau ai scos telefonul inaintea finalizarii instalarii?

| sebynyo explică (pentru Akid):

Da nu am instalat ca nu am putut pentru ca se opreste telefonul si nu apuca sa il citeasca programu

| Akid a răspuns (pentru sebynyo):

Si acum dupa ce ai scos telefonul ce se intampla?

| sebynyo explică (pentru Akid):

Pai tot asa ii ca inainte se porneste pana unde sa pui data dupa care se opreste

| Akid a răspuns (pentru sebynyo):

Nu stiu ce sa zic. la mine a mers perfect.

| sebynyo explică (pentru Akid):

L-am dus in service si lau facut mersi oricum

| Akid a răspuns (pentru sebynyo):

Deci. iti conectezi telefonul la pc. prin optiunea pc suite, nu data transfer. am uitat sa precizez ca iti trebuie si Nokia ovi suite.
uite aici un exemplu.
http://www.youtube.com/watch?v=f-1jv--_lOA

| cromartie a răspuns:

Cauti pe net un soft bun pentru el si il instalezi foarte usor http://all-in1.ro/

| sebynyo explică (pentru cromartie):

Pai bine si cum il instalez ca softul l-am gasit?