| marius577 a întrebat:

Am o intrebare:Sa spunem ca am roaming-ul activat, si am si minute(oferta), dupa ce ies din tara imi ia din centi sau din minute?

Răspuns Câştigător
| BlueEyes a răspuns:

Dupa ce iesi din tara nu mai sunt valabile extraoptiunile, iti va lua din creditwinking.Vei primi un mesaj cand intri in alta tara in care te va informa cum sunt taxate minutele, sms'urile.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dupa ce iesi din tara in roaming iti ia din centi!

| EduardTPU a răspuns:

Daca apelezi pe cineva din Romania/sau pe cineva din alta tara dar sa aiba cartela din Romania cu roming-ul activat si te incadrezi in minutele pe care le ai,iti ia cu siguranta din minute. Daca apelezi catre o alta persoana care se afla in aceeasi tara ca si tine sau alta tara din Europa,dar catre telefonie fixa iti ia din minutele internationale/nationale,daca persoana pe care o suni are telefon mobil, si implicit este intre-o alta retea de cat tine iti ia din credit.Cel mai bine e sa consulti o persoana de la relatii cu clientii, sau sa intri pe site-ul oficial al companiei de telefonie de la care ai cartela/abonamentul. Succes. Funda?

| GeorgianaGeo1 a răspuns:

Sall. Iti ia din centi, ma bucur ca te-am ajutat.

| Catallina a răspuns:

Iti ia din centi. Si cand primesti minute internationale...le poti folosi ca sa suni din tara afara pe fix. Ai grija sa nu intri pe net de pe tel ca te rupe la bani!