| Alin15022000 a întrebat:

Am o masina mercedes S320 din 2003 si aseară am lăsat din greșeală farurile aprinse si acum am rămas fără baterie, iar partbagajul nu se mai deschide, iar bateria lui se afla in portbagaj, deci n-am cum nici sa schimb bateria sau sa o alimentez. Este vreo alta cale de încarcare, adica sa dau baterie de la altă mașină, adică sub capotă trebuie sa aiba niște mufe plus si minus? Unde se află acestea

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

La portbagaj ai si incuietoare mecanica. In cheia de contact in suport ai o cheie pentru portbagaj.

| Alin15022000 explică (pentru baru):

Am încercat, nu merge

| baru a răspuns:

Bornele se afla in dreptul amortizorului de pe partea stanga. Iti trebuie doar un plus. Minusul la masa...

| Alin15022000 explică (pentru baru):

Si cum ar arăta acea bornă?

| baru a răspuns (pentru Alin15022000):

Un surub de opt, unul de sase. Cel de opt este plusul.

| Liviu a răspuns:

Hmmm, nu stiu sa raspund la celelalte intrebari, dar pot sa iti dau o idee, evident nu e sigura 100% dar ma rog.Incearca sa rabatezi scaunele din spatele masini, daca o poti deschide, apoi incearca sa o scoti pe acolo.Nu stiu daca va merge, dar la masina mea daca rabatez scaunele din spate, intru in portbagaj.Acum nu stiu happy

| Alin15022000 explică (pentru Liviu):

La mine nu se rabateaza. Deci pur si simplu nu stiu cum sa alimemrez bateria, ca nici in față su capotă nu gasesc mufele sau bornele plus si minus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu merge sa rabatezi scaunele, sub capota ai borna plus, sau ar trebui sa o ai, legi o baterie la borna plus si cauti un fel de surub care e pus pe caroserie in zona aceea, acolo legi borna minus la baterie, incerci asa, e exact procedura de a da curent altcuiva.

| Alin15022000 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar nu stiu unde se află acele borne, ori nu sunt ori eu nu le găsesc