| SonicAndrei a întrebat:

Am o mică dilemă la care vă invit pe toți să o descâlcim. Samsung Galaxy Note 4 are Gorilla Glass 4 sau 3? Atât pe GSM Arena (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php ) cât și pe site-ul oficial al Corning (http://www.corninggorillaglass.com/......axy-note-4 ) scrie că Note 4 are Gorilla Glass 4, dar pe site-urile magazinelor din România (puteți căuta) scrie că are Gorilla Glass 3.

Care e explicația?

Răspuns Câştigător
| danyel98 a răspuns:

Indiferent de protecția pe care o are Note 4, tot îi pui o folie sau sticlă temperată pe display. Nimic nu rezistă la zgârieturile pe care le pot provoca "firicelele" de praf/nisip. Doar dacă nu cumva un producător va avea tupeul să aplice Safir ca protecție însă acest lucru ar ridica foarte mult prețul device-ului și nu cred că s-ar putea produce în cantități mari căci prelucrarea unei astfel de protecții este greoaie și foarte costisitoare. Conform site-ului Corning, Note 4 folosește Gorilla Glass 4, parerea mea.

4 răspunsuri:
| danyel98 a răspuns:

M am gandit putin si ambele sunt device-uri destinate saraciei din India. Performante mediocre. Cat despre suportul XDA, il poti afla singur facand niste cautari pe XDA Developers. Android One cica primeste update-uri direct de la Google. Nu stiu insa si pentru cat timp se va intampla asta.

| SonicAndrei explică (pentru danyel98):

Nu am înțeles. Am găsit și aici confirmare că Note 4 are GG4: http://forum.xda-developers.com/......4-t2968638

| danyel98 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Treaba i complicatalaughing Nu mai stiu.ce am avut de zis, am zis. O zi buna.

| SonicAndrei explică (pentru danyel98):

La prima vedere am observat că ai dat un răspuns așa ca nuca în perete, dar se pare că s-a potrivit ceva.

O zi bună și ție, dar te invit să revii (vi) pe subiect și să-ți dai o părere despre ce protecție crezi că are ecranul lui Note 4.

| danyel98 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Indiferent de protecția pe care o are Note 4, tot îi pui o folie sau sticlă temperată pe display. Nimic nu rezistă la zgârieturile pe care le pot provoca "firicelele" de praf/nisip. Doar dacă nu cumva un producător va avea tupeul să aplice Safir ca protecție însă acest lucru ar ridica foarte mult prețul device-ului și nu cred că s-ar putea produce în cantități mari căci prelucrarea unei astfel de protecții este greoaie și foarte costisitoare. Conform site-ului Corning, Note 4 folosește Gorilla Glass 4, parerea mea.