| Sandu3 a întrebat:

Am o mica problema la calculator si nu stiu cum s-o rezolv.Browserul meu Firefox"a crapat"pe neasteptate lasandu-ma cu ochii in soare si cu ceva date pierdute(acele semne de carte sau bookmarks si lista de news feed-uri de la o aplicatie pe care o aveam si care imi furniza stiri in fiecare zi). Toate acestea s-au pierdut brusc, cand am sesizat ca nu mi se deschid acele stiri si am inchis Firefoxul urmand sa-l repornesc.Mi-a aparut o instiintare pe desktop precum este un fel de eroare si ca browserul nu se poate deschide.L-am dezinstalat, instalat din nou, dar nu porneste.Adica e ca si cand nu preia comanda.Dau click si nu raspunde comenzii.Surpiza insa a fost cand am constatat ca face asa si cu Internet Explorer.Ba chiar si cu Libre Office.In consecinta am trecut la scanari cu: Bitdefender, Malwarebytes si Spybot Search&Destroy si NIMIC.Sincer sunt depasit de situatie si nu stiu ce sa fac. Ceva idei?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca pe browser ai activat contul tau de Gmail (Google) si daca ti-ai facut cont pe Firefox, vei putea recupera tot. In situatia ta, parerea mea, este virusat Windosul sau este defect. Ar trebui sa incerci cu un Windows nou si un antivirus bun (Bitdefender).