| ReZiSTorr a întrebat:

Am o nelamurire. cine imi da si mie comanda format c? Dau funda

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pentru a formata un Disk Local sau un stick se poate apăsa click dreapta pe unitatea respectivă şi se alege apoi opţiunea Format... De reţinut: În cazul în care ai fişiere pe care doreşti să le păstrezi ar fi recomandat să le muţi de pe acea partiţie. În caz contrar vei pierde tot ceea ce ai avut acolo. Aşadar formatarea şterge tot de pe partiţie!