| AdyP20 a întrebat:

Am o placa de baza asrock conroe1333-d667 r3. 0 si un proc scrie aici "Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00ghz". Ce procesor pot pune ca sa fie mai performant pentru ca procesoare mai mari de 3ghz nu am gasit? Al meu nu e dual-core asa-i?

Răspuns Câştigător
| Georgicuță a răspuns:

Dar nu iti trebuie un procesor cu frecventa mai mare. Poti sa ai si 2. 00 Ghz, daca ai un dual-core e perfect.Cauta un procesor Intel Pentium o generatie mai noua, nu conteaza memoria.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu are rost sa investesi in acest sistem. E o platform veche. Daca ai macar 500-600 lei, schimbi paltforma cu totul si iesi de 1000 ori mai castigat

| Ostasu_Cristian_1994 a răspuns:

Ai putea sa ii dai un overclok la procesor, eu am Amd Athlon 3000+ care sta la 2. 0 ghz dar prin overclok l-am ridicat la 2. 8. Nu iti recomand sa faci asta decat la un service specializat care iti poate oferi garantie pe serviciile lor. Altfel daca incerci acasa sau la ingineru de la colt risti sa ramai fara procesor!