| AlexandruRz a întrebat:

Am o placa video 1050Ti, oare de ce ar suna la catva timp si mai ales cand pornesc pc-ul, parca s-ar opri ventilatoarele si s-ar reporni iarasi cu turatie mare? La fel ca la masina, cand tii mereu acceleratia, o lasi putin si o calci iarasi in drum intins.De cateva zile imi face la fel.In jocuri, se blocheaza imaginea dar sunetul merge, in jocurile singleplayer imi ramane caracterul tot acolo, insa in cele online se duce ca si cum nu ar fi fost nimic.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la un service si afli. Sau cauta modelul si problema pe forumuri specializatie. Dupa mine pare ca ar fi praf pre ventilatoare sau nu ai destul aer in unitate ca sa circule cum trebuie.

| DoctorWh0 a răspuns:

Ce jocuri?
După mine, be baza informațiilor date de tine (foarte puține) ori se încălzește prea tare, ori e vorba despre bottleneck.