| Sponsor2011 a întrebat:

Am o placa video ASUS Radeon R7 370 STRIX 4GB si temperatura placii e de 70 - 80 de grade celsius fara ca placa sa fie in folosinta, ventilatoarele merg si nu stiu de ce sta la o temperatura asa inalta fara sa ma joc nimic.

Răspuns Câştigător
| LeKko a răspuns:

Cu 10 lei mergi la orice service de calculatoare, si ti-l curata tot pe interior! chiar daca ventilatoarele merg, pot fi pline de praf, circuitele si conexiunile la fel, iar racirea nu se poate face...

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce program folosesti?
Incearca cu Aida64 sau gpu-z.

| Sellak a răspuns:

Ai incercat sa o mai cureti de praf din cand in cand?