| romanianboy a întrebat:

Am o placa video Ati Radeon HD 4250 (890 MB) dar in jocuri imi arata doar 256 MB. De ce? Si cum pot face sa imi consume mai mult?

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Pai acel 4250 are o memorie de 256 MB, restul' pana la 890 sunt luati din memoria RAM ai pc-ului/laptop-ului atunci cand acei 256 sunt consumati in jocuri.

Poti seta prin BIOS cat doresti sa-i adaugi din RAM placii video.

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

HD 4250 e o placa de laptop. Aceasta consuma memorie din ram. Practic, memoria nu te ajuta la nimic, deci las-o sa-si faca treaba.

| alexbordei93 a răspuns:

Nu exista placa video de 890MB sunt decat multiplu de 2 adica 64 128 256 512 1Giga ect... poate atata duce placa insa eu stiam ca Ati Radeon HD 4250 este de 512MB ciudat. Stima.

| dr0wn a răspuns:

Pentru ca aia 890 MB sunt inpartiti in diferite "sectiuni" ae PC-ului nu ma pune sa explic in detaliu ca nu stiu nici eu xD

| barky a răspuns:

Pot sa intreb ceva? Cu placa aia video Ati Radeon HD 4250 iti merg bine jocurile? Ca m-am decis sa-mi iau laptop si era unul la fel cu placa video. Cand am intrebat pe cineva de la magazinul ala mi-a spus ca nu e buna pentru. jocuri. Un raspuns va rog. happy