| mikey02 a întrebat:

Am o placa video ati radeon x300 se si nu reusesc sa gasesc un driver bun pentru windows 10. Tot ce am reusit sa bag e un driver legacy de pe site-ul amd "ati radeon x300/x550/x1050" si imi apare la >dxdiag- >display- notes "The file atiumd64.dll is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL). You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer."
Cand eram pe windows 7 aveam 2 drivere "ati radeon x300/x550/x1050 series" si "ati radeon x300/x550/x1050 series secondary" si nu imi aparea nimic la notes pe dxdiag. Unde as putea sa gasesc drivere bune pentru placa asta video?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Placa ta grafică este foarte veche. Nu te aștepta la minuni cu ea pe Windows 10.

| Wr3nch a răspuns:

Nicaieri pentru ca e prea veche lol. Pune driver-ul de Windows 7, sunt sanse mari sa mearga.

| dannyel86 a răspuns:

Se pare ca placa ta video nu are drivere compatibile cu Windows 10. Cu toate acestea, driverele mai vechi pot fi instalate in Win10 daca urmezi instructiunile din linkul de mai jos:
https://www.windowscentral.com/......windows-10