| LDCCristi a întrebat:

Am o placa video care are toane.

Cateodata nu mai da semnal video deloc ce are?

Trebuie sa o scot si sa o bag din nou merge dupa care cand sting pc si il aprind din nou moare. Ce are?

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Pe un betisor de ureche da cu niste spray sau spirt, apoi sterge usor pinii de la placa video. Lasa-i sa se usuce dupa care introdu din nou placa in slot. Uita-te in bios sa nu fie overclockata, las-o pe default daca este. Daca iti face la fel cel mai probabil e de la sursa.

2 răspunsuri:
| Stefanless a răspuns:

Cel mai probabil s-a ars un pin ceva, nu stiu sa dau un diagnostig concret, dar cel mai bine e sa o duci in garantiem, lucrurile de genu asta nu se pot rezolva acasa.

Succes, funda daca se poate happy

| dragosbogdan001 a răspuns:

S-a stricat, du-l la reparat sau daca are garantie, du-o la garantie.