| WaxlordThePatient a întrebat:

Am o placa video Intel(R) 82945G Express Chipset Family si vreau sa stiu e agp sau pci express si e ddr2 si vreau sa stiu daca iau una de 512mb si daca potriveste?, Multumesc dau FUnda!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Placa de care spui nu e nici AGP, nici PCI, e onboard (integrata pe placa de baza). Ca sa iti iei o placa video dedicata trebuie sa stii ce fel de slot (AGP sau PCI-Express) ai. Cauta pe Google modelul placii tale de baza si ai sa gasesti ce fel de placa video suporta. Succes!

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Ca sa afli modelul placii de baza descarca AIDA32 si iti va afisa modelul tuturor componentelor PC-ului. Apoi dai cautare pe Google dupa modelul afisat de AIDA si afli ce fel de slot are (ce fel de placa video suporta). Din cate am vazut la o cautare sumara, ar trebui sa ai un slot PCI-Express x1 si un slot PCI-Express x16. Asadar, parerea mea e ca nu ai slot AGP. Totusi e bine sa verifici, chiar daca asta implica o desfacere a carcasei. Succes!

| WaxlordThePatient explică:

Nu cred ca gasesc

| WaxlordThePatient explică:

Dar daca am AGP ori pci express carei faza?

| WaxlordThePatient explică:

Unde sa dau la Display sau unde/