| munteanu1989 a întrebat:

Am o placa video nvidia 7900gtx(256 biti, 512Mb)si 2Gb Drr2, procesor intel 2 core 2Gh. acum intebarea mea este: De ce nu imi merg jocurile (inclusiv cele care i-mi mergeau cu placa video onbord) se blocheaza, se vede negru si ma scoate din joc. Eu cred ca undeva imi face ceva conflict (placa onnord am inchis-o). Multumesc anticipat! Daca mai trebuie detalii va stau la dispozitie!

Răspuns Câştigător
| Ana213 a răspuns:

Ai conectat placa video cea noua la placa de baza nu? ai instalat driverele?

1 răspuns:
| munteanu1989 explică:

Da am conectat-o si am instalat si driverele(driverul de pe nvidia.com). acum imi merg jocurile vreo 5 min si dupa aceea se blocheaza.cu placa video onbord mergeau mult si bine jocurile.happy