| Yzzza a întrebat:

Am o problema.Am un card de memorie.As vrea sa pun muzica de pe calculator pe el ca sa mai ascult si eu muzica pe telefon. Dare cand vreau sa copiez o melodie pe card, imi zice ca cardul este protejat.Intrebarea mea este cum as putea sa fac ca sa nu mai fie protejat cardul si sa pot pune ceva pe el? Unde trebuie sa intru?
PS:Sunt sigura ca nu calculatorul este de vina.

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

E card Micro SD? Oricum, in partea stanga e un butonas pe laterala de care trebuie sa tragi in jos.sau sus depinde de card... unde scrie acolo "lock" cu o sageata. ala e de deblocare...si iti da voie sa umblii in el.

3 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Pai deshide un nou topic, si intreaba cui sa dai funda fata!happy

| tycy a răspuns:

Suportul in care pui tu cardul, este un suport de card SD, si undeva pe margine are ceva micut din plastic care culiseaza in sus si in jos...da-l in sus sau in jos depinde de pozitie baga-l iar in card reader si incearca din nou

| Yzzza explică:

Mersi din suflet.chiar ma-ti ajutat.
Imi cer scuze dar chiar nu ma pot hotari la care ditre voi doi sa va dau funda...big grin