| nykgio a întrebat:

Am o problema, Am un televizor LG 3D LED, Am niste filme 3D, cand vreau sa vizionez(Hard disc extern de 500 GB) filmu imi spune ca " Formatul audio necompatibil " Ma poate ajuta cineva? Dau fundatie!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Cel mai probabil filmul are codare audio DTS. Se stie faptul ca majoritatea TV-urilor LG nu stiu sa decodeze sunetul DTS.
O solutie ar fi ca sa cauti filme cu audio AC3 sau sa cauti un program care iti converteste DTS-ul la AC3.

1 răspuns:
| roormaf12 a răspuns:

Fix asa patesc eu la filme Blu-ray Trebuie sa fi atent la formatul audio sa fie AC3, sau sa le convertesti filmele(dureaza muult).