| ronaldinnio a întrebat:

Am o problema cand am calculatorul deschis imi palpaie ecranul si vreau sa spun un lucru ciudat face asta pe net numai la paginile cu multe culori dar cand dau ceva alb sau negru inceteaza cand il inchid calculatorul nu palpaie si cand il deschid se comporta normal 10 minute apoi palpaie.Ce ar putea avea? Ma gandesc sa duc si unitatea si monitorul la o verificare zilele astea.

Răspuns Câştigător
| DarkTwister a răspuns:

Pai sunt mai multe probabilitati
1) Ai un monitor mai vechi
2) Ai o placa video slaba
3) Mufa din spatele monitorului sau cea din spatele unitatii nu face contact, misc-o
5) Daca nici una din astea nu este, mai bine te duci la control. Cele de mai sus le poti verifica tu, daca nu rezolvi du-te la control!