| alin3007 a întrebat:

Am o problema de cateva zile la calculator, cand il deschid apare tot in regula animatie de windows sapte cand se unesc cele 4 culori iar apoi apare ecranul negru cu, cursorul mouselui. Inchid unitatea, o redeschid apoi apare si imi apari doua alegeri : de a da restart normal sau de a lansa repair, am dat pe repair doar restore care nu ajuta. Acum trebuie sa incerci de multe ori pe normal ca sa deschid pc-ul.
Ajutor?

4 răspunsuri:
| coztel5437 a răspuns:

Intra in safe mode si salveaza-ti fisirele importante pe un hard extern\cd\stick usb, apoi reinstaleza windows-ul

| AlyNDriftKing a răspuns:

Aceasta problema este generata de windows. Incearca sa pornesti calculatorul in safe mode, copiaza datele dorite pe stick/CD si fai formatul. Unele fisiere din windows au fost sterse. Nu trebuie neaparat sa le fi sters tu... poate ai avut un virus in spate ce te-a facut. Funda? big grin

| alin3007 explică (pentru AlyNDriftKing):

Mai intai pornescd in safe mode? si apoi daca nu merge copiez datele importante si reinstalez windowsw?

| AlyNDriftKing a răspuns (pentru alin3007):

Da,exact. ca sa iti poti copia datele trebuie pornit in Safe Mode!