| Adytzzu_4417 a întrebat:

Am o problema cand deschid pc imi arata ca am 0.5 ram apare ca o eroare si placuta de ram este de 2G din ce cauza? care ma ajuta pliz.

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Inchide compul, du-te si ia aspiratorul, scoate slotul de ram, curata bine cu aspiratorul, sterge contactele la placuta de ram cu o radiera apoi nu mai pune tu manuta pe contacte si monteazo innapoi! Daca nimic nu se schimba, schimba-i locatia, daca tot asa arata cauta si fa proba cu o alta placuta sau pune-o pe asta pe un alt comp! Succes!

4 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

E posibil ca placa de ram sa fie arsa. Daca totusi tie iti merg aplicatii de 1-2G inseamna ca e doar o mica eroare. ignoro

| Skittles_9113 a răspuns:

E posibil sa se fi bulit slotul de ram happy schimba slotul si da un reset de bios si vezi ce zice happy

| Äđĺĺ a răspuns:

Nui nici un bai incearca sa soti praful de la sloturi daca te pricepi sa le scoti sa ke iei prafu' instaleaza-ti windows (Xp sau 7) (daca faci asta scotel din priza) asa deci il reinstalezi si daca nu va merge sa stii ca nu e nimic deoarece dacaa ai 2 cand bagi un joc care cevre 1 GB RAM iti va merge la perfectie asta e o eroare din windows sau de la calculator deoarece nu citeste bine ramii. Asa si la windows 7 dca ai 4 GB RAM iti va citit doar 3. 5 Rami sau asa ceva iti va trebuie un program speciale dar asta este doar de fatata deci nu iti fa griji daca calcu tau are 2 Rami va fi bine mare chestie ca iti arata 0. 5 ( e doar de fatada) cand ii aratati la unu ca ai 500 Rami si bagi un NFS shift ramane cu gura cascata laughing Funda?

| Adytzzu_4417 explică:

Mersi pentru raspunsuri dar pot acorda doar o fundita mersi tuturor