| bagheraaa a întrebat:

Salut.Am o problema foarte grava, cand deschid calculatorul imi apare o eroare (svchost.com),de cate ori dau ok tot imi apare la loc.Va rog cine ma poate ajuta! Funda.

Răspuns Câştigător
| firstboy a răspuns:

Uite aici un link cu un program numit Microsoft security esentials :http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/security-essentials-download

Si descarca-l, instaleaza-l si vezi dupa aia daca iti mai apare svchost.
Teoretic n-ar mai trebui sa apara.

17 răspunsuri:
| firstboy a răspuns:

Vreau sa te ajut, dar mai intar raspunde-mi tu la intrebare:
Iti cere sa dai ok sau cancel nu?

| firstboy a răspuns:

Svchost.exe -acesta este programul care te deranjeaza se numeste program executabil
exe vine de la executabil
Ca sa te pot ajuta spune-mi ce windows ai?

| firstboy a răspuns:

Daca ai descarcat ceva, este posibil sa fie un virus nedetectabil de tip malware
care se executa ( adica ruleaza singur) si nu poate fi sters.

Dar acel program care ti l-am dat ar trebui sa mearga.
A, si inca ceva iti recomand ca antivirus avast, cel mai bun antivirus la momentul actual si este si free si full, dar este foarte bun free.

| bagheraaa explică (pentru firstboy):

Ok.o sa incerc..Multumesc

| firstboy a răspuns (pentru bagheraaa):

Cu placere.

| firstboy a răspuns (pentru bagheraaa):

Daca nu merge mai vorbim si mai incerc sa te ajut.

| bagheraaa explică (pentru firstboy):

Imi poti lasa te rog un Id ca sa imi explici mai bine? sad

| firstboy a răspuns (pentru bagheraaa):

Tsorin99@yahoo.com

| firstboy a răspuns (pentru firstboy):

Cu t mic.

| firstboy a răspuns (pentru firstboy):

Dar mai intai spune-mi aici ce n-ai inteles.

| firstboy a răspuns (pentru firstboy):

Ai rezolvat problema si ai uitat sa mai scrii inapoi?
Daca ai rezolvat-o ma bucur daca nu scrie-mi tot aici.

| bagheraaa explică (pentru firstboy):

Nu.am reinstalat windowsul.Multumesc oricum happy

| firstboy a răspuns:

Instaleaza cele 2 programe indicate de mine si este posibil sa se rezolve, mai vorbim.