| Razvan_7138 a întrebat:

Am o problema cateodata mi se inchide calculatorul singur dar nu in mod normal sa imi apara imaginea aia de la windows xp si din contra se stinge brusc.
Saptamana asta mi s-a intamplat de 2 ori. Dc?
funda!

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt mai multe motive care pot duce la asa ceva, unul din ele fiind acela ca ai primit "cadou" un virus!

| madalinutza a răspuns:

Heybig grin
Si mie mi se mai intampla asta destul de des.oh go on
sa mi se inchida monitorul
din cauza virusilorhee hee
mi se inchide monitorul
dar il deschid din noubig grin
si atata tothappy

| Alinu7 a răspuns:

Poate ii de vina cablu de alimentare! si la mine face figuri si se stinge... incearca sa scoti cablu din spate si baga-l din nou! vezi ubig grin

| AlExutzUuu a răspuns:

Ai Probleme Cu Memoria Ram! in Scurt timp o sa se arda! am patit-o deci... crede-ma se inchidea pc odata la saptamana apoi din 5 in 5 min pana nu se mai vedea imaginea adica functiona doar sursawinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu problema ta.am verificat totul, si era in regula pina cand am scos memorile din locul lor, le-am scos si le-am bagat de cateva ori, si asta a fost tot, cred ca se oxidasera contactele ori nu stiu ce.
de atunci nu se mai stinge singur, incearca si tu poate ai acelasi lucru.

| alexcan a răspuns:

Pai cam asa sta treaba virus prima varianta daca nu ai mai avut prb pana acum scapi usor dar eu tin sa cred ca problema ta este de supra solicitare adica componentele pc-ului tau au racire, procesorul, placa video, sursa, daca cumva racirea vreunuia dintre partile pc-ului tau a cedat asta este motivul caldura, iar temperatura de afara influenteaza si ea mult daca locul unde pc-ul tau sta are peste 30 de grade, insa problema ta se va remedia usor... un cooler in unitate sau eventual daca localizezi sursa adica componenta care nu face fata si se supra incalzeste o poti curata de praf sau in finctie de caz o poti remedia.