| freedom a întrebat:

Am o problema cu calculatoru, il ponersc : merge, dar nu transmite informatii la monitor, iar mouse´ul si tastatura nu merg(nu se aprind luminiile ), in trecut am mai avut ceva probleme cu placa de bazahappy
restul componentelor functioneaza.
ce as putea feace?

Răspuns Câştigător
| whitehair a răspuns:

Nu trece testul de memorie, acesta este simptomul tipic.Verifica daca fiecare modul este bine "infipt" in slot. Daca nici dupa aceea nu vrea si daca ai un prieten care vrea sa-ti imprumute un modul functional, da-le jos pe cele pe care le ai si probeaza-l cu cel imprumutat. Daca vrea, cumpara memorii noi.

7 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Verifica daca monitorul este alimentat la priza si daca are conectat cablul de date la placa video. Daca tot nu merge, cheama specialistul. Pot fi devina - placa video, monitorul sau chiar placa de baza.

| man a răspuns:

Poti sa il ierti. si sa-ti iei alt calc. si eu am avut aceeasi problema nu se mai pornea monitorul. mi am luat alt pc.

| florar a răspuns:

Mai intai verifica daca mausul, tastatura si monitorul sunt conectate fiecare la locul potrivit. apoi cheama depanatorul.sa nu strici oarece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la cineva care stie mai multe despre calculatoare. te pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nici un raspuns pentru tine pentru ca:
1. Ai greseli de scriere;
2.Ai o poza urata la avatar sau ce o fi ala;
3.Eu am intrat pe pagina asta ca sa caut informatii despre monitor, nu ca sa te ajut pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fprobleme ar putea porni de la sursa incearca cu alta sursa. daca nu merge incearca cu alti rami si alta placa video una din astea e dus... iar cand il pornesti ledul de la hdd sta mereu aprins cu cel de power e dusa placa de baza straight face

| freedom explică:

Am conectat monitorul si la placa de baza si la placa video dar nimic e conectat is la prinzahappy. iar mouseul, tastatura sunt la locul lor. ele merg k le fosolosesc la alt calculator!