| laura3 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.Nu stiu ce se intampla sunetul se aude foarte prost adica intrerupt si se restarteaza des. Am reinstalat winsows`u dar degeaba. Stie cineva ce as putea face? credeti ca trebuie aspirat? Astept raspunsuri. Dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| cornel a răspuns:

Pai stergel de praf prin inauntruhappy

ca poate de asta iti face asahappy

ca si mie tot asa imi faceahappy

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu îţi recomand aspiratorul deoarece poţi aspira şi pisele de pe placa de bază sau alte componente.Se poate să fie placa de sunet dusă. Mai bine du-te cu el la un service şi o să te rezolve cei de acolo cu problema asta.Nu te costă o avere, numai eventual placa de sunet dacă trebuie schimbată dar nu îi foarte scumpă; maxim 150 lei, depinde de ce calculator ai.Succes

| bsorynovidiu a răspuns:

E praful sigur, daca e laptop sunt 100% sigur ca e din cauza prafului. Praful cand se depune pe radiator in general, e ca o patura ce nu permite racirea, iar procesorul cand se incalzeste scade foarte mult in performante, ca sa mentina caldura, si in acel moment ori se restarteaza, ori merge atat de greu incat se intrerupe si melodia... si nu baga aspiratorul decat daca stii ce faci, si ai o mana sigura. Dar mai bine cheama pe cineva care CHIAR cunoaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai experienta in demontatul si montatul calculatorului inapoi fara sa strici ceva...curata-l bine de praf in primul rand pe uscat, fara lichide (spirt, acetona, alcool tehnic, etc), doar cu o pensula cu par moale. Apoi la procesor curata cu o carpa uscata pasta siliconica si inlocuieste-o cu una proaspata.monteaza cu grija inapoi totul si fa-i proba. Daca mai face la fel schimba placa audio (daca ai unitate desktop) iar daca ai laptop ...mergi la service.succes!

| Carl a răspuns:

Nu stiu