| Biz_Adi_2000 a întrebat:

Am o problema cu conexiunea prin cablul de internet la laptop, tot mi se intrerupe si revine, desi nici macar nu ating cablul.
Stie cineva care ar putea fi problema?
( Laptop Lenovo Legion Y540, iar conexiunea prin wi-fi merge perfect)

Răspuns Câştigător
| Lav00 a răspuns:

Probabil placa de conexiune cablu internet.

| Biz_Adi_2000 explică (pentru Lav00):

Am gasit problema: la windows 10 exista un soft de economisire a bateriei pentru softul/placa de retea, care o face in acelasi timp destul de instabila. Asa ca am dezactivat optiunea si acum pare ca merge bine. (softul este in principal pentru laptopurile cu baterie si vine direct din update-urile windows-ului)

1 răspuns: