| Crilea_Bogdan_1993 a întrebat:

Am o problema cu difuzoarele laptopului meu, este Lenovo Ideapad L340-15IRH si are 2 difuzoare unul in stanga si celalalt in dreapta, am incercat din setarile de la Realtek sa-l fac sa functioaneze dar nici un rezultat si cand dau sa testez difuzoarele cel din dreapta nu scoate nici un sunet. Am laptopul de 3 saptamani si deja de 2 saptamani nu mai merge acel difuzor. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Garantie
e posibil ca s-a busit!

in orice caz, daca, CHIAR vrei sa, suflii in iaurt inainte de garantie si sa fii sigur ca nu e din windows, poti sa iei si sa pui pe un stick cu rufus, orice distributie Linux de nivel inalt (Linux Mint, Ubuntu, etc.) pentru ca sunt live si poti folosi Linux-ul ca desktop de pe usb fara sa instalezi nimic
eventual poti sa iei chiar cea mai buna distributie gandita special sa fie numai live: Knoppix
www.knopper.net

iar daca nici in Linux nu merge difuzorul ala atunci e ABSOLUT SIGUR ca e defect!