| TheBestYou a întrebat:

Am o problema cu Jocurile la Laptop, de exemplu FIFA 14 cand intru in joc merge foarte bine ok si dupa 10 minute cand se incalzeste laptopu merge greu (sacadat) vreun program ceva sa imi mearga bine jocurile...va spun si ramu, procesor,...
Procesor : Platinum(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10 ghz
Ram : 4, 00 GB
32 BITI
Vreau sa stiu de ce imi merge asa si daca este cerintele pentru joc... Sau dati-mi un program pentru lag. ceva

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Prietene laptopu unde il ti in brate sau direct pe birou de zici ca se incinge. Daca se incinge curata si tu la procesor prafu sa nu se mai incinga. Si inca ceva iti recomand, cumapara un pat de coolere se gaseste la EMAG etc nu costa mult, si ai sa vezi ce bine tise va misca laptopu.

| TheBestYou explică (pentru itsoft):

Am Laptopu' pe birou..Se misca restul'jocurilor bine dar fifa 14 si unele jocuri se incinge si merge greu.

| TheBestYou explică (pentru TheBestYou):

Inainte sa se incinga merge foarte bine!

| itsoft a răspuns:

Pai solicita prea mult de aia si eu vad ca in loc de windows pe x64 ai pus pe x32, o greseala foartea mare aici ai facut.

| sltlp a răspuns:

Nu ai ce sa faci cu nici un program.
Cumpara un cooler si mergi cu laptop-ul la un service sa il curete de praf si sa schimbe pasta termoconductoare(Sa le spui daca vrei sa puna ceva gen mx4). Si recomand, sa cumperi un cooler: http://bit.ly/1eEldq5

| Costel_Alecu_1985 a răspuns:

Incearca sa il cureti la procesor ca si al meu facea la fel sau daca nu ia un cooler