| blockbuster a întrebat:

Am urmatoarele cerinte pe laptop: procesor: AMD Athlon(tm) II Dual-Core M320 2.10 GHz, RAM: 4GB (3.25 GB usable), System Type-32-bit si am windows 7, GTA 4 imi merge sacadat, pe aceste cerinte, eu stiu ca ar trebui sa-mi mearga fara probleme. De exemplu Assasin's Creed imi merge foarte bine. In meniu (la GTA 4) imi merge bine, dar cand intru sa joc, merge sacadt. De ce? Pot face ceva in privinta asta?

8 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Incearca sa downloadezi din alta parte jocul. Poate nu e crackuit bine. big grin

In alta ordine de idei, tie nu o sa iti mearga niciodata mai sus de low-medium la rezolutia display-ului. tongue
GTA4 e un joc foarte flamand. De aici trage si tu concluzia. tongue

PS: Din 4 gb poti utiliza doar 3. 25 din cauza sistemului de operare 32bit.

| Minks a răspuns:

Baga patchul 1. 0. 4. 0. Ala mai optimizeaza putin jocul. GTA 4 are cerinte nesimtit de mari pentru ceea ce ofera, multi au spus-o. Si in ultima instanta du jos setarile...

| Parintele a răspuns:

Procesor foarte prost / Placa video?

| Uptime_7655 a răspuns:

Vrei sa joci cu un dual core amd MOBILE GTA 4 decent? nicio sansa
Cred ca si placa video care o ai e praf, e mobile logic.
Crede-ma eu pe laptop si pe pc am acelasi GPU dar GPU din pc e considerabil mai bun decat cel din laptop
Schimba Procesorul macar cu un dual core potent, phenom / i3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un procesor foarte slab și probabil nici placa video nu e mai brează. GTA IV consumă foarte multe resurse și are nevoie de hardware rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da placa video de vina imbunatesteo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taci maa...ce *** laptop ai tu? zboara? auzi cica ii merge gta4... nu imi merge mie pe p.c ii merge lui pe laptop