| XZX213 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Cand il deschid incepe sa scoata un sunet ciudat ca un barait de masina, un sunet gros si am observat ca e doar atunci cand il tin pe o suprafata daca il ridic sunetul inceteaza. Laptopul nu e foarte vechi iar ventilatorul a fost curatat recent. Dar nu stiu de la ce poate fi inainte nu facea asa. Imi puteti da vreun sfat?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ventilatorul a fost curatat recent? Se pare ca l-ai curatat de tot, schimba-l! big grin

| GrigoreVarlam a răspuns:

Pitici pe hard disk.

| XZX213 explică (pentru GrigoreVarlam):

Ba da destept mai esti. La asta chiar nu m-am gandit.Chiar ai dreptate. Poate data viitoare nici nu te mai bagi in seama ca tot prostul de la coltul strazii

| GrigoreVarlam a răspuns (pentru XZX213):

Cu plăcere!

| Ykuzo a răspuns:

Probabil atunci când ai curățat ventilatorul ai uitat să strângi sau să pui bine un șurubel. Din această cauză, componente pot vibra și de aceea laptop-ul scoate sunete ciudate. Aș căuta mai amănunțit în zona ventilatorului să nu existe probleme.

| AlexaMoltez a răspuns:

Poate fi de la ventilator...sau laptopul se supraincalzeste...