| Underline230 a întrebat:

Salut. Am un laptop Acer cu procesor i5-430m si 3 gb ram, windows8 si in timp ce ma joc se stinge si se reaprinde la loc singur.(face asta de la un timp incoace). Presupun ca e placa de sunet deoarece am patit ca in timp ce ma jucam sa se blocheze si sa scoata un barait(am patit asta si cand asculatam muzica de pe youtube), poate fi placa de sunet problema? Am incercat sa ma joc fara sunet. O singura data s-a stins iar, dar in rest mi-a mers bine. Probabil, s-a blocat si a scos in barait deoarece apasam mai multe butoane deodata, dar nu cred, in fine, dar nu cred ca e normal ca sa mi se stinga si dupa sa se aprinda la loc, jucandu-ma.
Tin sa mentionez ca laptopul a fost dus la reparat si s-a curatat de praf, tot, si am si cooler la el
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Nu e de la niciun sunet. asta tine de racire. ori procesorul ori vreun chipset de pe placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil s-a incalzit prea tare si s-a dat restart pentru a nu se topi componentele.