| kopotoru a întrebat:

azi cand am deschis laptopul am auzit un sunet ciudat un fel de barait de la cooler, locul unde este ventilatorul nu se poate desface din cate am observat si m-am enervat si i-am dat cateva palme mai tari si s-a oprit, problema este ca dupa ce am oprit baraitul si am intrat pe laptop totul mergea prost, cursorul de la mouse sacada teribil, internetul la fel, daca intram intr-un video din bs player si ala sacada si sunetul din video sacada. Ma intreb ce pot face? Oare am miscat ceva inauntra cand am lovit laptopul? sau dc sacadeaza asa toate!

1 răspuns:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Dezasambleaza leptopul, iar cand ajungi la placa de bazi si cooler, iti recomand sa le cureti cu pensula. Dupa care le asamblezi cu grija si il pornesti inainte de a pune suruburile sa vezi daca totul este ok.

NU ESTE BINE sa lovesti laptopul acesta are componente foarte mici care se pot defecta usor, poti sa te gandesti ca la telefon il scapi de pe scaun si nu mai functioneaza vibratia zic si eu, o cazatura mica si poate afecta o componenta, deci la fel cu loviturile.