| mateim12 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. vineri seara intru pe el totul e ok, mergea foarte bine. insa sambata intru pe el si se blocheaza. nu i-am putut da restart asa ca l-am stins de la buton. am norton, iar atata timp cat se incarca si imaginea aia cu robotul se incarca(dupa ce aprins calc), pot umbla putin pe calc, insa dupa ce s-a incarcat se blocheaza pur si simplu si nu mai pot face nimica. in timp ce se incarca nortonul, pot umbla in my documents, unele fisiere insa daca dau click undeva pe linia de jos (albastra de langa ceas) se blocheaza imediat. vineri si sambata nu am downloadat nimic, nu aveam virusi, l-am scanat parca vineri cu anti malware insa nu imi explic ce sa intampla acum. RAM:2gb, amd athlon 64(1600 gh), acer

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Îi slab antivirusul ăla.Instalează Avira antivirus free şi dă-i o scanare cu el asta după ce l-ai actualizat evident. Şi dacă problema persistă atunci numai reinstalat Windoza mai merge

| mateim12 explică:

Am gresit: am nod antivirus