| mateim12 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. vineri mergeam foarte bine, sambata se blocheaza din prima. joi sau vineri l-am scanat cu anti malware. nu am downloadat nimic, insa se blocheaza. dupa ce il aprind imi apara robotul cu norton, iar cat timp asta se incarca pot umbla putin pe el prin my documents. dupa ce nortonul s-a incarcat si apara bulina verde jos nu mai pot umbla pe el. ce pot face? oare am vreun virus desi nu am scos nimica de pe net?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu cred să fie vorba de viruşi dar de Nortonul ăla precis îi ceva în neregulă cu el sau îşi face scanarea automată în fundal. Uită-te la procese (CTL+SHIFT+DELETE) şi vezi cum stai cu procesorul şi ce procese consumă memorie şi CPU. Şi mai închide din ele
sau instalează un antivirus mai finuţ un pic cum îi Avira antivirus free( şi eu pe ăsta îl folosesc şi e foarte bun). Nortonu papă RAM din câte am auzit...

| vladix a răspuns:

Sa dezinstalezi nortonul, deoarece este un anti-virus care mananca foarte multe resurse. Incearca un antivirus mai "usor" http://www.pasionat.info/cum-sa-scap-de-virusi-si-spyware/. Asta te-ar putea ajuta. Bafta!

| mateim12 explică:

Am gresit: am nod antivirus