Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu pc.mi s-a crapat mufa de la wireless.
Am net de la romtelecom, am inlocuit mufa dar avea si cativa cm de cordon..am facut conexiunea intre fire si merge dar nu imi recunoaste calculatorul internetul dar mege.
Cum fac ca sa mearga?

2 răspunsuri:
| gRasuPCH a răspuns:

Pai trebuie sa unesti mai bine mufele. nu iti prinde conexiunea din cauza aceasta... incearca sa unesti mufele mai bin (inchide si deschide modemul si wireless-ul pc-ului) vezi dupa odata ce a fost inchis poate ai pierdut parola si user name.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum dracu sa ti se crape mufa de la wireless? wireless ul e o tehnologie nu o chestie fizica.