| MaryusBoSS a întrebat:

Am o problema....tocmai mi-am instalat Linux mint si nu ma pot conecta la internet. Conexiunea reusesc sa o fac cu un adaptor wireless la router-ul de la romtelecom. Imi zice ca e conectat, dar nu merge internetul, nici browserul nici messenger. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| DSGline a răspuns:

Pentru Wifi trebuie să instalezi din Synaptic "linux-backports-modules...generic". Si nu ajuta foarte mult de zici ca e linux mint sunt o gramada de distributii mint 10, 11, 12, 13, 14 daca ai Linux mint 14 Nadia ar putea avea bug-uri pentru ca recent a fost lansat. O zii buna in continuare!