| Croampa a întrebat:

Am o problema... de azi am observat ca tableta mea se descarca intr-un ritm alarmant: in 50 de minute s-a descarcat 60%.
Pana acum mergea bine, bateria tinea cam 5 ore, dar de azi nu stiu ce are...

Intrebarea mea este: oare de ce se descarca asa repede si cum as putea remedia problema?

Funda.

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cred că e de la baterie. Se mai întâmplă și din astea și dat faptul că ai tabletă e mai complicat, ar trebui să o duci la service.

| Croampa explică (pentru T0T):

Am mai stricat eu vreo doua tablete, amandoua pe din cauza bateriei... nu stiu de ce speram ca asta va rezista la nesfarsit...

| T0T a răspuns (pentru Croampa):

Ce marcă e? Și de acum când iei tabletă nouă știi cum faci? Primele 3 dăți când o încarci aștepți să fie descărcată complet, să se stingă, așa trebuie la început. Și nu o mai lăsa prea mult la încărcat.

| Croampa explică (pentru T0T):

Toate le-am formatat prima data dupa cumparare...
M-am gandit, oare nu se poate descarca asa de la anumite aplicatii? thinking

| T0T a răspuns (pentru Croampa):

Dacă stai pe net cu ea și umblii pe ea timp de 50 de minute se poate.

| darrio2007 a răspuns (pentru Croampa):

Nu se mai formateaza de mult. Dupa ce o cumperi o lasi sa se descarce complet apoi o incarci normal.1, 5-2 ore.

| Croampa explică (pentru darrio2007):

Si ce ar trebui sa fac cu ea? Cum sa o repar?

| LePotato a răspuns (pentru T0T):

"Primele 3 dăți când o încarci aștepți să fie descărcată complet, să se stingă, așa trebuie la început" - Nu se mai formateaza bateriile acum. O descarci complet prima data si apoi incarci complet si atat.

@ Croampa, de ce nu o duci la service? mai ai garantie?

| Croampa explică (pentru LePotato):

Garantie nu mai am, a trecut un an jumate de cand am cumparat-o de pe net... unde as putea sa o duc la reparat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Croampa):

Cred ca trebuie schimbata bateria.5 ore oricum era cam putin.

| Croampa explică (pentru darrio2007):

Unde as putea sa o trimit la reparat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Croampa):

Mergi la un service care repara tablete, din orasul tau.Imposibil sa nu ai asa ceva.Dar nu ai ce repara.Doar bateria o schimbi.