| Doctorfishadi a întrebat:

Am o problema grava.
Placa de sunet da semnal in casti,dar nu mai inregistreaza de la microfon!
Care o fi cauza?
Atat melodia cat si microfonul se aud in casca!
Dar cand vreau sa inregistrez se inregistreaza doar negativul,vocalul din microfon nu, desi in casca sunetul ste ok.

4 răspunsuri:
| AlexandervB a răspuns:

Ar putea sa fie de la programul respectv sau din driverul care face conectiunea dintre programul cu care inregistrezi si Computer. poti sa faci niste teste cu alte programe simple, mici, neprofesionale si sa vezi daca pe acelea inregistreaza. o alta cauza ar mai putea fi si din rata Hz primiti in mufa sau in program...deci tot acelasi lucru ar trebui sa faci. Bafta!

| Doctorfishadi explică (pentru AlexandervB):

Pana acum mergea cu aceleasi drivere si program, acum dintr-o data nu mai vrea.Ma gandesc ca daca era din mixer nu se mai auzea microfonul in casti.Dar o placa de sunet cand se duce nu se duce de tot? Adica nu mai trimite sunet... Oare sa fie inceputul sfarsitului ei?

| Alessandro123 a răspuns:

Iti recoman acest videoclip https://www.youtube.com/watch?v=dwJayXYAZDQ si eu am avut acesi problema