| johannes a întrebat:

Am o problema la grafica in anumite jocuri, rareori incepe sa iasa niste chestii colorate din textura dungi sau linii, placa video e hd 6670 2gb ddr3. Am jucat battlefield 2, 3 call of duty black ops 1 si 2, nici o problema dar in World of Warcraft amare dungile alea sau in euro truck simulator 2 sau far cry 2 am mai intalnit.
uitati : https://imageshack.com/i/ma9gwij
ps: nu am facut overclock la placa video!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

DUngile alea apar cand placa video este defecta. Daca ai garantie, fugi cu ea sa o schimbe.

| CinevaNou a răspuns:

Fa update la driverul video. E posibil ca placa video sa se supraincalzeasca daca dungile apar dupa o vreme doar. E posibil sa se fi defectat.