| Rosu_Cristi_1982 a întrebat:

Am o problema la PC. Stau pe pc ca de obicei si mi se inchide pc-ul, il repornesc si luminile de la monitor incepeau sa bipaie continu si monitorul nu pornea dar pc-ul mergea

Răspuns Câştigător
| GabrieloKg a răspuns:

Cum au precizat alti utilizatori: cel mai probabil ti se inchide de la sursa, jucandu-te se supra incalzeste si sursa nu suporat sa bage atata curent. Lasa-l cateva minute 1-3 dupa ce se inchide, vezi daca problema la monitor presista. Repet daca te joci si ti se inchide Pc ul dintr-o data: 1. sursa 2. nu ai racire la procesor 3. verifica pasta termica(termoconductoare)

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate si dupa aceea baga inapoi cablul monitorului, eventual (daca te pricepi) iar daca nu-si revine atunci - pe rand - si placa video, respectiv memoriile RAM. Daca nu te pricepi, atunci apeleaza la unul care stie, poate chiar la un service.

| RAY a răspuns:

Resetare bios -bagi scoti memoria ram, posibil sursa sau cpu

| KlibrDM a răspuns:

Probabil o componenta a PC-ului s-a stricat, ar fi bine sa-l duci la service.