| nuisance a întrebat:

Am o problemă mare în legătură cu memoria telefonului, am un Samsung Galaxy J3 și într-o zi, acum vreo lună, mi-a apărut semnul acela pentru „Spațiu insuficient pe disc". Am un card e memorie de 8gb dar nu pot să pun nimic pe el. Revenind, am dezinstalat câteva aplicații și memoria a rămas ocupată, iar acum câteva zile am aflat că trebuia să dau din setări „Golire memorie" pentru acea aplicație și după să o dezinstalez.

Dacă dau formatare la telefon, aș vrea să știu la ce ajută, ce șterge și dacă afectează cu ceva telefonul sau dacă există un posibil risc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Silent3025 a răspuns:

Aplicatiile de obicei se instaleaza in memoria interna-cei de la Samsung o numesc memorie ROM-,( la Samsung Galaxy J3 poate fi de 8GB sau 16 GB), nu pe cardul de memorie, muta aplicatiile pe card (daca iti apare aceasta optiune la aplicatile respective), stiu ca la o versiune de Android exista asa ceva (dar nu stiu daca toate au asa ceva).