| Demon3D a întrebat:

Am o problema uriasa. Mi-am luat acum 1 saptamana pc nou :

-2 GB RAM
-Procesor "Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz"
-Placa video ATI Radeon X300/X550/X1050 Series, Pixel Shader 2.0,Vertex Shader 2.0,1 GB
-Placa de baza BIOSTAR Group G41D3+

Pentru jocurile astea noi imi trebuie pixel shader 4.0 chiar 5.0 si nu stiu ce placa video sa imi cumpar care sa fie si compatibila cu pc meu, ca daca iau una asa la imtamplare si nu se potriveste am dat banii degeaba pe ea.Mersi anticipat.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Hai ca ai scapat. zi doar ce sursa ai(cati wati are si firma, si eficienta daca sti, si apoi ce buget ai pentru placa video.

| djdani1 a răspuns:

Pc-ul nu este bun! Cred ca ar suporta ce mai slaba placa video!

| Zangetsu a răspuns:

Ti se potriveste orice placa pe slot pci-express.
si vezi ca windows xp vede maxim pixel shader 3, pentru pixel shader 4, 5 trebuie vista sau windows 7

| DraGfirE a răspuns:

De ce nu verifici placa si ii iei seria si atunci vei stii.

| Demon3D explică:

Habar nu am, spune-mi daca merge sa imi iau un ATI Radeon HD

| Demon3D explică:

Pentru placa mea video nu exista driver de windows 7 si am bagat de vista, are vreo legatura? sa imi bag xp?